Nasze wyposażenie

Neumann TLM 103
Flagowy mikrofon renomowanej firmy Neumann znalazł odpowiednie miejsce w IP STUDIO muzyczne Kraków. TLM 103 jest idealnym mikrofonem wielkomembranowym do wszelkiego rodzaju profesjonalnych zastosowań wymagających najwyższej jakości dźwięku.
Wykorzystując wypróbowane układy beztransformatorowe stosowane w wielu mikrofonach Neumanna, TLM 103 charakteryzuje się niespotykanym niskim poziomem szumów własnych oraz przystosowaniem do wysokich ciśnień akustycznych. Kapsuła wyprowadzona z modelu U 87 ma charakterystykę kardioidalną, jest zrównoważona akustycznie i zapewnia nadzwyczajne wytłumienie dźwięków dochodzących z tyłu.

AKG C414 XLII 2 szt. – legendarny studyjny mikrofon pojemnościowy o zmiennej charakterystyce. Dzięki ogromnej wszechstronności C414 XLII stał się jednym z najpopularniejszych mikrofonów studyjnych. Możliwość wyboru 3 poziomów tłumienia oraz filtry górnoprzepustowe o 3 różnych częstotliwościach.

AKG 820 tube
„Ten lampowy okręt flagowy AKG. Oferuje on nie tylko czyste, ciepłe brzmienie wysokiej jakości ale przede wszystkim podnosi poprzeczkę dla innych mikrofonów lampowych” – mówi Thomas Stubics
To świetne rozwiązanie dla każdego muzyka i wokalisty nagrywającego w naszym krakowskim studiu nagrań.

Shue SM57
Shure SM57 to legendarny, dynamiczny mikrofon instrumentalny, który na przestrzeni ostatnich kilku dekad był najczęściej wybieranym mikrofonem do nagłaśniania lub rejestracji brzmienia gitary elektrycznej. Dlatego musiał się znaleźć jako wyposażenie IP Studio nagrań Kraków!
Kształtowana charakterystyka przenoszenia zapewnia klarowne i selektywne odtwarzanie brzmienia instrumentów, jak również bogate brzmienie wokali.

Shure PG52
Mikrofon używany przez największe gwiazdy estrady przystosowany jest głównie do pracy z dużym bębnem zestawu perkusyjnego i instrumentami basowymi. Mikrofon ma nerkową charakterystykę kierunkową z silnie wyeksponowanymi częstotliwościami 60Hz i 4kHz, co pozwala uzyskać energiczny dźwięk z charakterystycznym „klaśnięciem” stopy. Jest to kolejny klasyczny mikrofon, który musiał zagościć na stałe w naszym krakowskim studiu muzycznym .

Audix i5
To znakomity, nowocześnie i dynamicznie brzmiący mikrofon, dający komfortowy odstęp od sprzężeń i oferujący dobrze wyprofilowaną charakterystykę kierunkową. Mikrofon dobrze przenosi transjenty, co jest szczególnie istotne przy nagrywaniu i nagłaśnianiu instrumentów perkusyjnych i wzmacniaczy gitarowych.

Shure PG56 – 3 szt.
Kompaktowy mikrofon do instrumentów perkusyjnych.
Zastosowanie:werbel, kotły/kociołki itp. Czyli wszystko to co potrzebne każdemu perkusiście w studiu nagrań.

Shure PG81 – 2 szt
Czuły mikrofon pojemnościowy o płaskiej charakterystyce, idealny dla instrumentów akustycznych.
Zastosowanie: Gitara akustyczna, instrumenty smyczkowe, instrumenty dęte itp. W IP studiu nagrań muzycznych Kraków dostosowaliśmy się do wszelkich potrzeb muzyków.

Beyerdynamic MCE 530 – 2 szt.
Studyjny mikrofon do realizacji nagrań instrumentalny. świetnie odnajduje się w każdej roli.

Shure SV100 i C608 – 3szt.
Jest to idealny mikrofon do szerokich zastosowań wokalnych i instrumentalnych, przy atrakcyjnej cenie zachowana jest dynamika mikrofonu w całym paśmie charakterystyki.
Podbicie charakterystyki w okolicach 4 kHz i podcięcie poniżej 100 Hz pozwala osiągnąć dobrą prezencję wokalu. W naszym studiu nagrań muzycznych służy głównie do celów pomocniczych.

IGS Double Triode Limiter
Profesjonalny preamp/limiter lampowy. Wprowadza do brzmienia niepowtarzalny charakter.
– 2 wejścia/wyjścia mono
– 2 Mic preamps najwyższej jakości brzmienia lampowego
– limiter najwyższej klasy

Auto-Tune Antares/Tascam TA -1VP
Profesjonalny Procesor wokalny. Zapewnia najwyższej jakości korekcje tonową Antares. Wysokiej klasy kompresja i eq.
– Auto-tune Live [bez opóźnień]
– Kompresor z wysoką czułością
– EQ live
– De esser

Antelope Audio Orion 32+ Gen 3

64-kanałowy interfejs audio Thunderbolt / USB z wewnętrznym procesorem efektów.

Z zakresem dynamiki ulepszonym do 129 dB, bezbłędnej konwersji AD / DA w stylu Antelope Audio oraz bardzo stabilnymi sterownikami opóźnienia poniżej milisekundy, Orion32 + | Gen 3 jest najnowszym wcieleniem jednostki, która już stała się koniecznością dla każdego urządzenia do nagrywania lub postprodukcji na najwyższym poziomie.

Audient ASP 800

8 kanałowy przedwzmacniacz i konwerter z trybami HMX i IRON. ASP800 jest potęgą audio przeznaczoną do nagrań światowej klasy, co czyni go idealnym dodatkiem do interfejsu audio. ASP800 posiada 8 kanałów z przedwzmacniaczami mikrofonowymi ze znanych konsoli Audient, najlepsze w swojej klasie kowertery Burr-Brown, dwa wejścia DI JFET oraz dwa kanały Retro z rewolucyjną kontrolą tonu.

– 8 x Światowej klasy preampy mikrofonowe ze stołówAudient
– 2 x Retro kanały z dwustopniowy kontrolą nasycenia – HMX & IRON
– 2 x Wejścia dyskretne JFET Instrument
– Krystalicznie konwertery AD Burr-Brown
– Symetryczne analogowe wyjścia liniowe

Tascam US-20×20

Genialny preamp rozszerzający możliwości studia o dodatkowe 10 wejść audio!
– 8 najwyższej klasy preampów mikrofonowych Ultra-HDDA
– tryby pracy: preamp mikrofonowy, interfejs audio, mikser DSP
– przetwarzanie: do 192kHz/24-bit
– zasilanie phantomowe +48V
– 4 zakresowy EQ i kompresor na każdy kanał
– 5 niezależnych miksów odsłuchowych stereo dla każdego muzyka
– wejście/wyjście optyczne ADAT (rozszerzający możliwości urządzenia do 18 kanałów)

HardwareiCon QCON Pro
Profesjonalny kontroler DAW który zapewnia doskonałą kooperację z Waszymi nagraniami.
– Cubase
– Pro Tools
– Nuendo
– Logic Pro
– Ableton Live

Behringer Powerplay 16 P16
Kontroler słuchawkowy. Dzięki niemu wykonawca otrzymuję dokładnie takie brzmienie jakie pragnie słyszeć.
– 16 zmiennych kanałów
– EQ odsłuchowych
– Pogłos
– Kompresor
– Limiter

dbx 2231
Stosowany do miksu lub masteringu stacjonarnego lub online. dbx w naszym studiu muzycznym słóży również jako limiter przy zbyt głośnych muzykach

– Profesjonalny korektor graficzny
– Podwójny 31-pasmowy
– Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz >
– Dynamika: 108 dB (+/- 15 dB), 112 dB (+/- 6 dB)>
– Noise reductor>
– LimiterPROEL DB2A
Di-box w studiu nagrań jest dla zaspokojenia potrzeb gitarzystów, basistów, klawiszowców i wszystkich muzyków korzystających z instrumentów korzystających z prądu
Profesjonalny di-box aktywny 2-kanałowy. Szerokość 1/2 rack 19″, możliwość połączenia dwóch urządzeń.
– Wyjścia : XLR męskie: Pin 2 Hot / Pin 3 Cold / Pin 1 Ground
– Wejścia : dwa: równoległe 1/4″ jack i równoległe RCA (niesymetryczne)

Marshall MG101CFX
Wzmacniacz Marshall MG101CFX jest reprezentantem wyjątkowej serii MG Carbon Fibre! Jej powalający wygląd, rozwiązania techniczne oraz genialne brzmienie wyznaczają zupełnie nową drogę gitarzystom, reprezentującym różne style muzyczne. Do wykorzystania przez każdego gitarzystę w naszym studio nagrań.

Marshall MG10CD
Combo gitarowe firmy Marshall. Idealny do pracy i ćwiczenia. Jak w przypadku wszystkich konstrukcji Marshalla, brzmienie tego małego piecyka zachwyci nawet najbardziej wymagających gitarzystów. Malutkie combo dla młodych gitarzystów grających na gitarze elektrycznej. Ip studio nagrań kraków jest otwarte dla doświadczonych jak i dla młodych muzyków.

ZAR E-20R
Regulowany Spring Reverb, Wzmacniacz do gitar elektrycznych; Moc: 20W RMS 8& Speaker Wtyczka Jack dla gitar 3-Band EQ (wysokie, średnie tony, basy) z parametrycznymi średnimi tonami Clean/ Overdrive. Głośność dla kanalu Clean. Kanał Overdrive z osobnym regulatorem głośności i gainu. Regulowany HALL. Gitarzysta grający na gitarze elektrycznej musi mieć wybór, nasze krakowskie studio nagrań daje taką możliwość.

Eden World Tour WT-800  kultowy wzmacniacz basowy typu head .

TC Electronic BG250 210
Bez względu na to, co o tym sądzisz – moc ma znaczenie. To najgłośniejszy wzmacniacz w swojej klasie. Bas od zawsze jest instrumentem, który dodaje muzyce mocy i charakteru. Z BG250-210 możesz spać spokojnie – mocy nigdy ci nie zabraknie. Wersja 2×10 oferuje brzmienie z podciętym środkiem pasma [scooped], o szybkiej reakcji. To skutkuje konkretnym, skoncentrowanym brzmieniem, bez straty w najniższym paśmie. Co więcej, za pomocą innowacyjnej sekcji korekcji [Intelligent EQ] zawsze możesz podbić lub podciąć odpowiednie częstotliwości, zachowując optymalne brzmienie. BG250-210 posiada 1-calowy, customowy przetwornik wysoko-tonowy piezo i dwa głośniki 10-calowe. Taka konfiguracja gwarantuje wyraziste uderzenie, dzięki któremu zawsze się przebijesz. Każdy basista ma swoje ulubiona brzmienie basu ale powinien spróbować zagrać na piecu, który oferuje IP Studio nagrań muzycznych Kraków, a nie pożałuje.

Taurus TF 210 i Taurus BL 450
Taurus BL-450 przeznaczony jest dla zwolenników prostych i skutecznych konstrukcji, łatwych w obsłudze, posiadających tylko to, co niezbędne do uzyskania poszukiwanego brzmienia. Head charakteryzuje się dużą dynamiką oraz selektywnym i czystym dźwiękiem oddającym wiernie brzmienie instrumentu. BL-450, tak jak wszystkie modele basowe TAURUS, posiada intuicyjną korekcję barwy tonu z systemem MLO umożliwiającym szybkie ustawienie właściwej barwy instrumentu.

AMPEG BA 112 v2
Combo basowe. Już na pierwszy rzut oka widać, że nowe wersje BA 112 i BA 115 różnią się od swoich poprzedników. Teraz cały panel kontrolny znajduje się z przodu konstrukcji, a nie u góry jak to było w pierwszej wersji. Obudowa ma ścięty tył co pozwala na wygodne położenie wzmacniaczy „na plecach” tak jak monitory sceniczne typu „wedge”. Nowe wersje są też mocniejsze: BA 112 ma teraz 75W RMS (zamiast 50W), a BA 115 ma 150W RMS (zamiast 100W). kady basista, który gra na gitarze basowej powinien mieć wybór w naszym krakowskim studio nagrań muzycznych jest ten wybór.

Yamaha MSP7 STUDIO
Dobre monitory studyjne to podstawa kiedy robisz mix i mastering online lub stacjonarny. Żeby dobrze słyszeć co nagrał muzyk lub wokalista w studiu nagrań – dobre monitory są niezbędne. W IP STUDIO nagrań muzycznych mamy profesjonalne monitory.
6,5’’ membrana głośnika niskotonowego oraz 1’’ tytanowa kopuła głośnika wysokotonowego, zapewniająca pasmo przenoszenia 45Hz – 40kHz.
Głośniki Yamaha – STUDIO, zostały zaprojektowane z myślą o poważnym podejściu do monitoringu.

Genelec 8030
Połączenie dwóch monitorów pozwala na bardziej wyrównaną charakterystykę brzmieniową podczas pracy nad miksem lub masteringiem. Bardzo dużo daję też podczas nagrań aby sprawdzić różnicę brzmieniową.

Przy nagraniach solistów wystarczy jedna para słuchawek. W IP STUDIO muzycznym Kraków jest kilka sztuk, ponieważ zawsze dajemy wybór. Nasze studio nagrań jest również przystosowane do nagrań całych zespołów (na setkę), a tu każdy muzyk musi mieć soje brzmienie w słuchawkach.

  • Sennheiser HD 380 PRO
  • Sennheiser HD 205 II
  • AKG K 240 MkII
  • AKG K 77
  • AKG K 512
  • AKG K 44
  • Pioneer SE-M290

Ibanez SR-5006 OL Prestige – gitara basowa 

Prestiżowa, najwyższa seryjnie produkowana gitara basowa linii SR marki Ibanez. Doskonałe materiały i świetne walory brzmieniowe

 

Fender Heartfield  1991 -Wyścigowa japońska gitara najwyższej jakości. Dimarzio Pickups

Ibanez AT200 –  gitara elektryczna sygnowana przez Andego Timmonsa

 

Pełnowymiarowe klawisze M-audio Keystation 88:
Potrzebujesz fajnie brzmiącego pianina, organów lub syntezatora, a nie chce Ci się dźwigać swojego. IP STUDIO ma na to odpowiedź: M-audio Keystation 88. W pełnej skali oktawowej! Zapraszamy do grania.

prodipe midi 61c usb :
Klawiatura midi, która może zastąpić każdy rodzaj instrumentu klawiszowego.

Zestaw perkusyjny
Każdy muzyk posiada swój instrument i nie problem jest przyjechać z gitarą elektryczną, akustyczną lub basową. Spokojnie można też dostarczyć instrumenty dęte itp. Problem pojawia się przy perkusji. IP Studio nagrań Kraków problem załatwiła ten problem. Mamy własną perkusję, na której każdy perkusista może grać do woli.

-Bass Drum: 22” x 18”
-Snare Drum: 14” x 5,5”
-Tom Tom: 10” x 8”
-Tom Tom: 12” x 9”
-Floor Tom: 14” x 14”
-Ride cymbal
-Crash cymbal
-2 hi-hat cymbals

Cort G110BK 
Gitara elektryczna, idealnie nadająca się do prób lub wstępnych nagrań.

Sonuus B2M
B2M pozwala na bezpośredni zapis gitary basowej do formatu audio, który może służyć dalszej zabawie.

PC obsługuje sekwencery audio/MIDI typu DAW: ProTools i Cubase. Ponadto szereg wielofunkcyjnych procesorów wtyczkowych i profesjonalnych wtyczek